Звіт про роботу в рамках проекту SPARE

Шановні колеги та партнери!

Дякуємо Вам за підтримку та активну участь у реалізації міжнародного освітнього проекту SPARE(Шкільний проект з раціонального використання ресурсів та енергії).

Громадська екологічна організація «Еремурус» представляє звіт про проведену роботу за період 2013 -2014 навчальний рік.

За звітний період в рамках проекту  SPAREв Україні виконане наступне:

1. Надруковано та розповсюджено навчальний  посібник для учнів початкової школи  «Я іенергія» накладом  4000 одиниць. Посібник було роздруковно на кошти Норвезького товариства охорони природи за підтримки компанії ActivSolar та Німецького  товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH.

2.  До посібника була розроблена навчальна програма до варіатівної      складової типових Навчальних планів «Я і енергія» (48 годин), яка отримала гриф Міністерства освіти  «Схвалено для використання  в      загальноосвітніх навчальний заклад» (відповідно до  листа Міністерства освіти и науки України от №04.08.2014 № 14.1 / 12-Г-1448).

3.  Посібник та Програма розіслані в школи та центри позашкільної освіти наступних областей: Волинської,  Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Житомирської, Київської, Миколаївської, Одеської,Полтавської та  Черкаської.

  4. З метою розширення можливостей вчителя працювати з учнями  в галузі енергозбереження та змін клімату в рамках програми SPARE були створені наступні методичні матеріали:

  • « Інтеграція навчального матеріалу з енергоефективності та збереження клімату у предметний зміст природничих дисциплін » - для вчителів хімії, фізики, біології та географії. Надруковано та розповсюджено  100 екземплярів. Автори Поліхун Н.І. Польова М.Б. Постова К.Г.
Методичні рекомендації укомплектовані додатково ДВД диском «Енергозбереження та зміні клімату. Литература та допоміжні матеріали для вчителя». 

5. Були розроблені та проведені наступні тренінги для вчителів:

  • «Освіта як засібзалученнядітей до енергозбереження»
  • Екоетичний підхід до вирішення проблем споживання
  • Енергія в іграх та відчуттях

Тренінги відбулися у  Запорізькій, Дніпропетровської, Одеської та Черкаської областях . Всього шість тренінгів і  132 учасника.

А також додатково були проведені  чотири тренінги для керівників екологічних гуртків та  методистів системи позашкільної освіти (91 учасник).

6. Учасники мережі  шкіл SPARE щомісяця отримували  бюлетені з інформацією про методичні новинки, оголошення ,конкурси, акції і т.д.

7. Було поширено  понад чотириста примірників дисків з методичними розробками  вчителів різних країн-учасниць проекту SPARE та відеоматеріалів для вчителів по темам «Енергозбереження та Зміна клімату».

8. Вчителями мережі SPAREбули розроблені методичні матеріали:

  • «Включення тем енергозбереження та змін клімату в роботу гуртка екологічного спрямування  «Я і довкіля», автор  Шведун Г.Г  та  ЗубковаТ. Г, вчителі школи I-IIIступенів № 23 міста Кривий Ріг
  •  «Споживаймо енергію розумно»  автори  Шведун В. П Волощук Н.В

9. З метою надання допомоги  вчителям, щорічно ведеться робота з розширення тематичної бібліотеки для вчителя. Цього року доповнено диск «Енергозбереження та зміна клімату. Література і допоміжні матеріали для вчителів » який містить 642 літературних ресурса та 197 інтернет- ресурсів.

445 екземплярів дисків з тематичної бібліотекою були розіслані по школах та розповсюджені на тренінгах.

10 . Українські вчителі-учасники мережі шкіл SPARE брали участь  у регіональних, національних та міжнародних зустрічах. Спільно з Національним еколого-натуралістичним центром у Київі 4-5 квітня 2014 року  було проведено педагогічну конференцію  з освіти в галузі енергозбереження та  пом'якшення наслідків глобальної зміни клімату «Клімат, природа, енергія».   В роботі конференції взяли участь 25 учасників.

11. Вчителі-переможці Національного та Міжнародного конкурсу «Енергія і середовище» Людмила Денисюк та Ганна Шведун  прийняли участь у роботі міжнародного форуму «Питання енергозбереження та зміни клімату у школі», який пройшов у Казахстані 14-19 липня.

12. Досвідчені вчителі-учасники мережі шкіл SPARE в якості тренерів

знайомили своїх колег з діяльністю проекту, а також з формами і методами, рекомендованими для навчання дітей енергозбереженню.

Презентації матеріалів проекту та методичні тренінги для своїх колег провели:

Ганна Шведун: «Наші кроки разом із  SPARE( Кривий Ріг)». Семінар для вчителів біології і хімії. «Екологічний практикум  В гармонії з природою. Практична зорієнтованістьосвіти наформуванняактивноїгромадянськоїпозиції,  досвіду і цінностей, необхідних для сталогорозвитку. Семінар для вчителів біології і географії(Кривий Ріг).

 Василець  А.М. «Міський семінар з громадянського виховання» м.Вознесенськ

Людмила Денисюк  Інформація про роботу проекту для керівників робіт в рамках Національного туру конкурсу «Енергія і середовище»

13. Мережа SPARE- шкіл в Україні розширюється- на сайті www.eremurus.info створено сторінки шкіл-учасниць проекту. Завдяки цьому вчителі можуть познайомитися з досвідом роботи своїх колег.

11. Одним із напрямків роботи проекту є робота з дітьми в умовах літніх таборів. На базі  літнього табору Верхняцького НВК в рамках програми SPARE було проведено заняття на тему «Енергозбереження та пом’якшення зміни клімату».

12.Національними координаторами програми SPARE– Україна та Молдова  Олени Мельникової та  Наталії  Халаїм було створено видання «Рекомендації з організації та проведеннятематичноїзмінилітньогоекологічного табору для школярів».

100  примірників видання були тиражовані українською та російською мовами.

13. Проект SPARE активно співпрацює з державними структурами України: у листопаді 2013р. спільно з Міністерством Науки і освіти України,Національною академією педагогічних наук України а також при підтримці Інституту обдарованої дитини відбулася всеукраїнськанауково-практична конференція «Дослідницький компонент діяльності загальноосвітніх навчальних закладів та позашкільних закладів освіти.

14. Проект SPARE приймає активну участь у фестивалях та  виставках: Міжнародний фестиваль кіно і урбаністики "86", Етно-еко-фестиваль трипільське коло, тиждень енергоефективності у Львові та інш.

15. Для поліпшення роботи вчителів з питання енергозбереження у школі,  було надруковано та розповсюджено додаткові навчальні матеріали:ігри, лінійки, пазли та інш

16. У сьоме (???) пройшов міжнародний конкурс учнівських проектів «Енергія і середовище». У конкурсі прийняли участь 223 школяра ті 67 вчителів. Як завжди наші школярі показали відмінну підготовку і прагнення особистими діями сприяти енергонезалежності країни, а вчителі продемонстрували високий рівень педагогічної майстерності та творчості.

Конкурс відбувся за підтримки компаній Данфос та Amadeus.

17.На Украънському радіо  Вийшли в ефір 10 тематичних радіопередач «Школяда».

Дякуємо, якщо дочитали!