Приєднуйтеся до проекту!

Проект SPARE (шкільний проект по раціональному використанню ресурсів і енергії)  сприяє вихованню школярів як рушійної сили у забезпеченні стійкої енергетики майбутнього. Він не просто формує екологічну культуру і світогляд школярів, а допомагає їм самостійно одержувати практичні результати. Учасники SPARE досліджують енергоспоживання в школі і вдома, аналізують його, шукають реальні шляхи економії і, по можливості, упроваджують їх в життя, що, поза сумнівом, в значній мірі підсилює виховну функцію проекту. Через одержані знання і досвід до дітей приходить усвідомлення тісного взаємозв'язку між побутовим енергоспоживанням і екологічними проблемами.

Мета проекту

виховання екологічної свідомості у дітей і зосередження уваги громадськості на проблемах використання енергії, економії енергоресурсів, охорони навколишнього середовища. SPARE не просто дає дітям знання про енергію і її взаємозв'язок з навколишнім середовищем, проект формує мотивацію щодо заощадження ресурсів та енергії, виховує навики екологічно стійкого і безпечного стилю життя, залучає школярів до корисної діяльності у сфері ресурсозбереження, стимулює у них інтерес до наукових досліджень і практичного застосування знань, набутих в школі. Це дуже важливо, оскільки сьогоднішні хлопчики і дівчатка завтра стануть фахівцями, що ухвалюватимуть рішення. Оскільки в проекті SPARE беруть участь діти з багатьох країн, то створюється ефект присутності і відчуття живої участі у важливій справі, що має міжнародне значення.

Які особливості проекту SPARE? Яка користь для педагогів і школярів від участі у ньому?

Ось деякі з особливостей:
  • У проекті можуть брати участь викладачі різних дисциплін: екології, фізики, математики, географії, ОБЖ, біології та ін.
  • Проект містить багато матеріалів, цікавих для факультативної і позашкільної роботи з дітьми, для додаткової освіти, занять в клубах і гуртках.
  • Проект вигідно відрізняється від спеціалізованих дослідницьких проектів, олімпіад і конкурсів, де проявити себе можуть лише школярі спеціального і дуже високого рівня підготовки. Виконання практичних робіт по SPARE доступне дітям різних здібностей, не вимагає виконання складних індивідуальних самостійних завдань або виконання частини роботи дорослими.
  • Учні не тільки вивчають предмет і виконують теоретичні завдання з книги "Енергозбереження", а й беруть активну участь в практичній діяльності, проявляють ініціативу, роблять власний вибір і ухвалюють рішення.
  • Проект залучає до вирішення питань енергозбереження не тільки школярів, але і їх батьків, сусідів, представників влади, місцевих мешканців, де активно діють учасники проекту. Це підсилює інтерес і мотивацію дітей до участі у проекті.
  • Практична діяльність зорієнтована на розв’язання актуальних повсякденних завдань у конкретних умовах. Учні на практиці бачать зв'язок між теорією і життям.
  • Участь у проекті стимулює дітей до творчої діяльності, розвиває у них уяву, формує здатність самостійно ухвалювати рішення.
  • У рамках проекту використовуються різні форми роботи: традиційні уроки, лекції, дискусії, конференції, дослідження, організація спільних заходів з іншими класами.
  • Під час канікул - організація міжрегіонального табору, проведення еколого-енергетичної зміни виїзного табору, обмін досвідом між школами, проведення позашкільних заходів.

Соціальна значимість проекту

Учасниками проекту є не тільки учні, але і їх батьки, члени сімей, сусіди. Вони залучаються до вимірювань енергоспоживання у різних приміщеннях, обговорення результатів, до пошуку шляхів економії тепла і електроенергії. Діти діляться з дорослими знаннями, набутими у проекті: як зберегти тепло в квартирі, як краще утеплити вікна і двері, як економити електроенергію. При цьому, школярі відчувають свою особисту відповідальність стосовно реалізації знань, інформації, які вони отримали завдяки проекту SPARE. Результати досліджень енергоспоживання і енерговитрат в шкільних будівлях, інших приміщеннях важливі і для місцевої влади. На цю інформацію вона може спиратися при підготовці своїх технічних рішень.

Як приєднатися

Напишіть нам на адресу info <at> eremurus.info і ми обов`язково з вами зв`яжемось!