Проведення Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження “Енергія і середовище ” у 2018-2019 н. р.

Відповідно до наказу Міністерства від 08.11.2013 № 1575 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс «Енергія і середовище», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2013 р. за № 2037/24569 інформуємо, що в вересні 2018 року – лютому 2019 року буде проведений Всеукраїнський конкурс молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище” під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету!». Положення про захід та умови проведення конкурсу у 2018-2019 н. р. розміщено на сайті www.nenc.gov.ua.
Конкурс “Енергія і середовище” проводиться спільно з громадською організацією “Екологічний клуб «Еремурус-Україна» за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Національної екологічної ради України, Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви та бізнес структур з метою пошуку й підтримки обдарованої учнівської та студентської молоді, залучення її до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів.
Безпосереднє керівництво Національним туром конкурсу здійснює Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.
До участі в конкурсі запрошуються учні, вихованці закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти віком до 17 років включно, які мають досягнення у впровадження енергозбереження, використання поновлюваних джерел енергії для місцевих потреб, у підвищенні енергоефективності шкільних будівель та студенти закладів вищої освіти віком до 23 років. які мають досягнення у практичній та проектній діяльності в сфері змін клімату і біоінженерії.
Також до участі в конкурсі запрошуються педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти, які мають напрацювання у розвитку освіти школярів і просвіти населення з питань ефективного використання та заощадження енергії.
Національний тур конкурсу проводиться у два етапи: І етап − заочний (вересень 2018 р.- січень 2019.р.), ІІ етап − очний у формі стендових доповідей (13-15 лютого 2019). Для участі в І етапі конкурсу необхідно надіслати до 1 січня 2010 року заповнену реєстраційну картку та конкурсну роботу, виконану на електронних носіях українською мовою (не більше 5 сторінок разом з ілюстраціями), на електронну адресу radchenko@nenc.gov.ua або eremurusua@ukr.net з поміткою: “Енергія і середовище”. Список учасників ІІ етапу конкурсу буде оприлюднений на сайті: www.nenc.gov.ua та eremurus. info ІІ етап конкурсу відбудеться 13-15 лютого 2019 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Заїзд і реєстрація учасників ІІ етапу конкурсу 13 лютого 2019 року з 9.00 год. до 12.00 год. за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 19, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Проїзд від центрального залізничного вокзалу м. Києва: тролейбусним маршрутом № 33, маршрутним таксі № 558 або № 181 (18+7) до зупинки «Мостицька».
Від’їзд учасників 15 лютого після 15.00 год. Витрати на відрядження здійснюються за рахунок організації, що відряджає.
Просимо інформацію про конкурс “Енергія і середовище” довести до відома керівників, педагогічних працівників та учнів закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти.
Детальна інформація про умови участі в конкурсі “Енергія і середовище” у 2018-2019 н. р. – за телефонами: 0 (44) 430-43-90, 430-00-64, на сайтах: www.nenc.gov.ua та eremurus. info
РЕЄСТРАЦІЙНА КАРТКА УЧАСНИКА КОНКУРСУ
1. Назва конкурсної роботи/проекту:_______________________________________
2. Номінація, за якою виконана робота _____________________
3. Прізвище, ім’я, по-батькові_____________________
4. Клас навчання (для учнів) _____________________
Курс навчання (для студентів_____________________)
5. Повна назва навчального закладу/ місце роботи (для педагогів)
6. Прізвище, ім’я, по батькові, посада та місце роботи керівника (для молоді) ____________________________________________________________________
7. Контактна інформація автора: Поштова адреса з індексом____________________________________________
Вулиця:_____________________________________________________________
Будинок:___________ кв.:___________________
Місто\селище:________________________________________________________
Район: ______________________________________________________________
Область:_____________________________________________________________
Телефон (з кодом) :_________________________
Мобільний телефон:___________________________
Електронна пошта автора або керівника: _______________________
8. Анотація на проект: - актуальність проблеми: які місцеві чи регіональні проблеми спонукали до написання проекту (не більше 20 слів);
- зміст проекту: що було зроблено, які заходи вжиті, змодельовані чи спроектовані поновлювані джерела енергії, розроблене заняття тощо (не більше 60 слів);
- отриманий чи очікуваний результат (не більше 60 слів).
9. Перелік додатків:____________________________________________________ 10. Ми погоджуємося на опублікування та використання матеріалів нашого проекту в друкованих та електронних засобах інформації організаторів конкурсу
11. Дата заповнення реєстраційної картки: __________________________
12 Прізвище, ім’я, по-батькові контактної особи ____________________
Умови проведення Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище” у 2018–2019 н. р.
1. Загальні положення
Конкурс “Енергія і середовище” у 2018–2019 навчальному році (далі − Конкурс) проводиться спільно з громадською організацію “Екологічний клуб «Еремурус» за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України, Національної екологічної ради України, Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви та бізнес структур з метою пошуку й підтримки обдарованої учнівської та студентської молоді, залучення її до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів. Конкурс проходить під гаслом “Збережемо енергію – збережемо Планету!”
2. Мета та завдання Конкурсу
2.1. Метою Конкурсу є виявлення та підтримка обдарованої учнівської та студентської молоді, створення умов для її науково-дослідницької діяльності.
2.2. Основними завданнями Конкурсу є:
- залучення учнівської та студентської молоді до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів як найбільш ефективних шляхів зменшення викидів парникових газів, а отже й боротьби з глобальним потеплінням та змінами клімату;
- сприяння професійному самовизначенню учнівської молоді;
- задоволення потреб молоді у творчій самореалізації;
- активізація творчої діяльності вчителів, які працюють над питаннями підвищення обізнаності школярів і населення щодо ефективного використання та збереження енергії, пом`якшення змін клімату.
3. Учасники Конкурсу 3. До участі в Конкурсі запрошуються:
- учні, вихованці закладів загальної середньої освіти, професійно-технічної і позашкільної освіти, віком до 17 років включно, які мають досягнення у практичній діяльності в сфері змін клімату, енергозбереження, використання поновлюваних джерел енергії для місцевих потреб, підвищення енергоефективності шкільних будівель; - студенти закладів вищої освіти віком до 23 років. які мають досягнення у практичній та проектній діяльності в сфері змін клімату і біоінженерії;
- педагогічні працівники закладів загальної середньої, професійно-технічної і позашкільної освіти, які мають напрацювання з питань роботи з учнями і населенням щодо ефективного використання та збереження енергії.
4. Порядок проведення Конкурсу
4.1. Національний тур Конкурсу пройде у два етапи:
І етап − заочний − з 1 вересня 2018 р. до 1 січня 2019 р.
ІІ етап − очний (у формі стендових доповідей) − 13-15 лютого 2019 р.
4.1.1. І-й етап Конкурсу проходить у формі заочного конкурсу поданих конкурсних робіт. Для участі в І етапі Конкурсу необхідно надіслати до 1січня 2019 року заповнену реєстраційну картку та конкурсну роботу, виконану на електронних носіях українською мовою, на електронні адреси: radchenkol@nenc.gov.ua або eremurusua@ukr.net, з поміткою: «На конкурс «Енергія і середовище»”.
4.1.2. На підставі поданих матеріалів конкурсне журі проведе відбір учасників ІІ етапу конкурсу. Списки учасників ІІ етапу Конкурсу будуть оприлюднені на сайті НЕНЦ www.nenc.gov.ua та на сайті eremurus.info.
4.2. ІІ-й етап Конкурсу відбудеться у формі стендових доповідей 13-15 лютого 2019 р. на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
5. Номінації конкурсних робіт та вимоги до них 5.1. Конкурс проводиться за такими номінаціями: Для школярів:
5.1.1. Номінація 1. Проект з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії (ПДЕ). На цю номінацію приймаються теоретичні та практичні проекти застосування енергозберігаючих і ресурсозберігаючих рішень, технологій, конструкцій ПДЕ. У теоретичному проекті повинно бути обґрунтовано практичне застосування конструкції, теорії, рішення, оцінені очікувані результати.
Опишіть, які методи ви застосовували для реалізації вашого проекту з енергозбереження, як ви використовували або плануєте використовувати енергію сонця, вітру, води або біомаси, які результати отримали або очікуєте. У цій номінації треба описати, як ваша робота допомагає знизити викиди парникових газів, як ваше рішення може сприяти уповільненню зміни клімату.
5.1.2. Номінація 2. Проект «Моє енергетичне рішення». Опишіть, які рішення для економії енергії та ресурсів ви застосували, чому ви вибрали саме такі рішення. Який результат ви отримали, опишіть результат кількісно (скільки ваш проект дозволив «заощадити» CO2, ресурсів, води чи електрики).
На цю номінацію представляються маломасштабні рішення, зрозумілі для кожного і прості в застосуванні.
5.1.3. Номінація 3. Інформування суспільства/пропаганда енергоефективності.
На Конкурс подаються інформаційно-просвітницькі матеріали, створені школярами, що підвищують обізнаність батьків, друзів, вчителів, спільноту щодо необхідності зниження викидів парникових газів і надають рекомендації, завдяки яким практичним діям можна досягнути цього в навчальному закладі, вдома, в масштабах своєї місцевої спільноти (міський мікрорайон, район, село, місто). Конкурсна робота може бути виконана у вигляді листівки, газети, плакату, буклету, відеоролика, мультимедійного продукту, презентації ppt, комп’ютерної гри.
Для студентів:
5.1.4. Номінація 4. Проект «Біоінженерія та зміни клімату»
Опишіть, які біоінженерні рішення для зменшення впливу на довкілля і як результат – зміни клімату ви пропонуєте, чому ви вибрали саме такі рішення, яким чином ваш проект допоможе економії ресурсів планети.
5.1.5. Номінація 5. Для педагогічних працівників:
- A. Урок “ Прості енергетичні рішення проти змін клімату ”. На Конкурс подається конспект уроку/факультативного заняття або фрагмент заняття (до 1-2 годин), присвяченого проблемі глобальних змін клімату, можливим наслідкам для країни/регіону та практичним заходам, які можна вжити на індивідуальному рівні, в масштабі навчального закладу, вдома, у регіоні для зменшення викидів парникових газів. Урок має включати експеримент або практичні вправи з енергозбереження чи отримання енергії від відновлюваних джерел енергії, що можуть бути виконані протягом 1-2 годин.
- Б. Дидактичні матеріали на тему “ Прості енергетичні рішення проти змін клімату ”.
На Конкурс подається комплект дидактичних матеріалів для школярів про практичні енергетичні рішеннях щодо зниження викидів парникових газів з метою зменшення впливу на зміни клімату, а також роздатковий матеріал для практичного уроку/ експерименту, плакати, презентації ppt, сценарії рольових ігор. Матеріали мають бути розраховані на проведення 1-2 год. заняття. Якщо конкурсні матеріали є частиною більшої освітньої концепції, необхідно подати стислий опис цієї концепції – не більше 0,5 стор.
6. Вимоги до оформлення конкурсних робіт
6.1. Конкурсна робота (проект) подається на електронних носіях державною мовою (не більше 5 сторінок).
6.2 Структура проекту:
- вступ (актуальність проблеми щодо місцевої ситуації − не більше 0,5 сторінки),
- конкретне завдання, яке вирішує автор,
- методи його вирішення,
- результат (як реалізація проекту впливає на зміну клімату).
6.3. Текстовий матеріал приймається як документ Word (стандартний шрифтів 12 кегля, з ілюстраціями і таблицями, що не виходять за межі друку). Загальний розмір документу − не більше 500 Кб та кількість всього тексту не більше 6 сторінок з ілюстраціями, фотографіями, таблицями + 1 сторінка реєстраційна форма.
6.4. У номінації 3 “Інформування суспільства/пропаганда енергоефективності” приймаються презентації у форматі MS Power Point, документи Adobe PDF, розміром не більше 1 Мб кожна. Комп'ютерні ігри приймаються за умови, якщо розмір файлу в архіві не перевищує 2 Мб. Відеоролики у форматах WMV, DiVX і MPEG-1 не більше 1-2 хв., мультфільми у форматі Macromedia Flash (SWF) необхідно завантажити на www.youtube.com та надіслати посилання.
6.5. Комплект матеріалів має містити також заповнену реєстраційну форму на 1 стор. 6.6. Рекомендовано використовувати архіватори RAR або ZIP.
6.7. Конкурсні роботи, які не відповідають даним вимогам, конкурсним журі не розглядатимуться.
7. Критерії оцінювання конкурсних робіт
7.1. Конкурсні роботи, виконані учнями та студентами, оцінюватимуться конкурсним журі за наступними вимогами:
- актуальність обраної теми - 15 балів;
- обґрунтованість застосованих методик при виконанні проекту - 25 балів;
- отримання практичного результату - 20 балів;
- аргументованість висновків і рекомендацій - 15 балів;
- можливість тиражування запропонованої ідеї або розробленого матеріалу - 15 балів;
- відповідність вимогам щодо оформлення та якість їх виконання - 10 балів.
У номінації 3 враховується також оригінальність виконання та художнє оформлення.
Під час оцінювання звертатиметься увага на рівень складності та самостійності виконання проекту з урахуванням віку авторів.
Загальна сума балів, яку може отримати учасник за науково-дослідницький проект, – 100 балів.
7.2. Конкурсні роботи, виконані педагогічними працівниками, оцінюватимуться конкурсним журі за наступними вимогами:
- орієнтованість на мотивування дітей і дорослих до практичної діяльності, на отримання практичного результату - 40 балів;
- використання інтерактивних методів, що сприяють залученню дітей до дискусії, творчості, практичної діяльності, яка спрямована на збереження енергії або використання відновлюваних джерел енергії внаслідок здійснення пропонованої педагогічної розробки – 40 балів;
- можливість тиражування запропонованої педагогічної технології - 20 балів.
8. Визначення та нагородження переможців і призерів Конкурсу
8.1. Переможці І та ІІ етапів Конкурсу визначаються конкурсним журі.
8.2. Підведення підсумків Конкурсу відбудеться 13-15 лютого 2019 р по закінченню ІІ етапу.
8.3. Переможці Конкурсу нагороджуються дипломами, грамотами, відзначаються подяками та призами.
8.4. Конкурсні роботи переможців публікуватимуться на сайтах: eremurus.info; www.nenc.gov.ua та

Comments are closed.