В Норвегії встановили першу систему зберігання енергії для офшорної вітроелектростанції потужністю 30 МВт


Норвезька енергетична компанія Equinor оголосила про закінчення установки першої в світі системи акумулювання енергії для свого офшорного вітропарку Hywind Scotland потужністю 30 МВт. Він є першим у світі плавучим вітропарком, пише Сleantechnica.
Вироблена плавучим вітропарком електроенергія подаватиметься на берегову підстанцію, де розташовані акумулятори.
«Технології збереження енергії є надзвичайно важливими для стабільної роботи енергомереж, – говорить Себастьян Брінгсворд, менеджер з розвитку проектів Hywind і Batwind. – Щоб зробити відновлювану енергію більше конкурентною та інтегрувати її в мережу, потрібно знайти нові, «розумні» рішення для зберігання енергії». Hywind Scotland – перший у світі плавучий вітропарк, що знаходиться в 25 км від берегів Шотландії і забезпечує енергією 20 тис. домогосподарств. Компанії Statoil і Masdar збираються збільшити ефективність морської електростанції, щоб знизити ціну на електроенергію до 40-60 євро за МВт*год до 2030 року і таким чином конкурувати на рівних з іншими відновлюваними джерелами енергії.
источник: http://ecotown.com.ua/news/V-Norvehiyi-vstanovyly-pershu-systemu-zberihannya-enerhiyi-dlya-ofshornoyi-vitroelektrostantsiyi-pot/

Comments are closed.