В Україні створили відкритий реєстр якості води


Вперше в історії України відкрито дані про якість води. Відповідна інформація міститься на порталі відкритих електронних даних data.gov.ua, повідомив перший заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олексій Вискуб.
Розпорядником даних є Державне агентство водних ресурсів, інформація буде оновлюватися раз на 85 днів.
Говорячи про важливість відкриття таких даних, Олексій Вискуб зауважив, що 80% населення України забезпечується питною водою з поверхневих джерел, серед них майже 75% - із Дніпра. «Саме тому громадянам важливо розуміти, якою є якість поверхневих вод поблизу їхнього дому, роботи й місць відпочинку. Ці дані також дозволять громадським активістам краще розуміти вплив промислових відходів на довкілля та контролювати дотримання законодавства в екологічній сфері», — додав він.
Він додав, що дані про якість води — одні з найцінніших, але водночас і одні з найзакритіших у світі.
«Згідно з останнім випуском Global Open Data Index, тільки 15 країн у світі публікують ці дані у відкритому та машиночитному форматі. Лише Фінляндія робить це найбільш якісно — регулярно і в повному обсязі. Відтепер дані саме такої якості будуть доступними і в Україні», — наголосив Олексій Вискуб.
https://wz.lviv.ua/news/371863-v-ukraini-stvoryly-vidkrytyi-reiestr-iakosti-vody

Comments are closed.