День Землі відзначаємо разом із друзями


У закладі загальної середньої освіти №123 м. Кривого Рогу вже стало традицією дати екологічного календаря відзначати разом із друзями. Учні із гімназії с. Костянтиново та теоретичного ліцею О. Макиєвича м. Шалданешти Республіки Молдова, гімназії №7 м. Вітебська Республіки Білорусь та школи №7 м. Шахтинська Карагандинської області Республіки Казахстан разом обговорювали питання щодо Всесвітній День Землі під час телемосту.

Діти не лише довідалися про історію походження цієї дати, а й висловлювали свої думки з приводу потреби зробити свій практичний внесок на користь довкіллю, адже гасло цього дня – «Мисли глобально, а дій- локально!»
Виявилося, що діти, які брали участь у зустрічі, дуже активні. Вони самі та разом з дорослими роблять багато гарних справ, адже розуміють, що від них також багато залежить. Це і збір макулатури та батарейок, виготовлення годівничок та шпаківень, участь у сортуванні сміття та енергоаудиті шкільних приміщень.
Школярі– активні організатори природоохоронних заходів у своїх школах та населених пунктах. Так і до Дня Землі учасники домовилися заздалегідь висадити дерева, зафільмувавши цю подію. Під час відеоконференції ці фільми були продемонстровані усім учасникам зустрічі.
У школі №123 члени учнівського лісництва «Дубочок» висаджували клени на локації, визначеній для них ДП « Криворізьке лісове господарство», а потім біля школи ще й посадили на пам'ять про відеозустріч із друзями дерева – символи цих країн. Так, біля школи відтепер будуть зеленіти в’яз (карагач), символ Казахстану, ясен, на честь друзів з Білорусі, молоденька вишенька, на згадку про учнів з Молдови. А Україну у цьому дендро-віночку представляють верба та калина.
Нехай вони зеленіють, кріпнуть та швидше підростають! Нехай діти набираються знань про довкілля! Нехай в них вистачає наснаги зробити зеленою, чистою, охайною наш спільний дім - Землю!

Comments are closed.