підсумки Національного туру міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів»

Н А К А З
«13» квітня 2018 р. № 40
Про підсумки
Національного туру
міжнародного конкурсу
«Традиції народів України,
Болгарії і Молдови щодо
раціонального використання
та збереження водних ресурсів»

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Громадська організація «Екологічний клуб «Еремурус» та Бюро з питань екології УГКЦ. протягом 2017-2018 н. р. провели заочний етап Національного туру Міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсі».
Мета конкурсу: пропаганда ідей сталого розвитку з опорою на краєзнавчі звичаї і традиції щодо використання і збереження водних об'єктів народами, що населяли територію України, Болгарії і Молдови. Завдання конкурсу:
1. Формування екологічної культури та стимулювання екологічної освіти, спрямованих на соціально-активну пошукову діяльність з виявлення і пропаганди дбайливого ставлення до збереження та користування водними об'єктами у традиціях народів України, Болгарії та Молдови.
2. Підвищення інформаційної обізнаності та суспільної свідомості учасників освітнього процесу в сфері ефективного, економного використання води, експлуатації водних об'єктів, культури їхньої охорони та відновлення.
3. Підтримка творчості школярів, спрямована на вивчення історичних традицій, краєзнавства, пошук і аналіз технологій та практик виявлення водних джерел, збереження малих річок та боліт, використання води та водних об'єктів у побутовій, обрядовій, господарській сферах діяльності населення, що відбиваються в народних традиціях і звичаях, які історично склалися в різних куточках наших країн.
Учасниками конкурсу стали учні 7-11 класів, вихованці професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів віком від 12 до 18 років включно. Роботи розглядалися за такими номінаціями:
1. Традиції виявлення або штучного утворення, облаштування водних об'єктів (наприклад: лозоходіння, копання криниць, розчищення струмків, закріплення річкових берегів, охорона водних об'єктів від забруднення тощо).
2. Традиційні форми сталого використання водних ресурсів (наприклад: господарство, промисли, судноплавство тощо. Наслідки, що виникли при порушеннях користування водними об'єктами, зникнення боліт та малих річок).
3. Обряди і свята, повір'я, пов'язані з водою та водними об'єктами; легенди, прислів’я, приказки, народні перекази і вислови про річки, ставки, струмки, джерела.
На розгляд журі надіслано 158 робіт з 17 областей України. Найбільш активними учасниками конкурсу стали представники Одеської (20 робіт), Хмельницької (18 робіт), Донецької (16 робіт), Чернівецької та Полтавської (12 робіт) та Івано-Франківської (11 робіт) областей. Відповідно до рішення компетентного журі:
НАКАЗУЮ:
І. Переможцями Національного туру Міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів», що будуть нагородженні грамотами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України в номінаціях є:
Номінація 1. «Традиції виявлення або штучного утворення, облаштування водних об'єктів» Вікова категорія учасників: учні 7-9 класів
І місце
1. Вальчук Ангеліна (91 бал), учениця 8 класу Рукшинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області з роботою: «Де криниця – там життя». Керівник: Шишковська Тетяна Миколаївна, вчитель географії Рукшинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області.
ІІ місце
1. Абрам Вікторія, Бочкур Назар, Ленчук Ілля, Мостова Дарина, Мотика Зоряна, Хмельницька Анна (80,6 балів), учні 9 класу Тернопільської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 22 з роботою: «Проблема облаштування водних об’єктів на території Пліснеського археологічного комплексу». Керівник: Гринюка Богдан Михайлович, кандидат історичних наук, вчитель історії, науковий співробітник Науково-дослідного відділу комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ»; Фічка Людмила Богданівна, вчитель біології Тернопільської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 22.
2. Харькова Дарина, Силенок Микола, Бондаренко Діана (78 балів), учні 7 класу Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського Чернігівської області з роботою: «Друге життя Сіверських святинь».
Керівник:Сивоглаз Наталія Володимирівна, вчитель географії Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського; Силенок Вікторія Василівна, вчитель історії Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського Чернігівської області.
3. Учні 8 класу (78,7 балів), опорного закладу Березоворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пирятинської райдержадміністрації Полтавської області з роботою: «Колодязь мого дитинства».
Керівник: Шокотько Тетяна Іванівна, вчитель біології і хімії Березоворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пирятинської райдержадміністрації Полтавської області.
4. Терпіловська Єва, Кришень Ольга (77,3 балів), учениці 7 класу Голицького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Одеської області з роботою: «Традиції утворення криниць та розчищення струмків в селах Голиця (Україна), Голиця (Болгарія), в місці Кишинів (Молдова)».
Керівник: Андрєєва Жанна Дмитрівна, вчитель історії, керівник гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області.
5. Романчук Руслана (80,3 бала), учениця 9 класу Гордіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Романівського району Житомирської області з роботою: «Джерела села Гордївка. Проблеми та перспективи». Керівник: Романчук Анна Петрівна, вчитель географії Гордіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Романівського району Житомирської області.
6. Пітюренко Нікіта (77 балів), учень 9 класу, вихованець Комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької області з роботою: «І в степу бувають водоспади».
Керівник: Янущенко Дмитро Вікторович, керівник гуртка «Пішохідний туризм» Комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької області.
7. Андрусик Валентина, Білецька Емілія, Дацій Тетяна, Збаращук Валерія, Кальчук Анастасія, Клеїн Андрій, Панченко Вікторія, Чуприна Владислав (80,3 бала), учні 9 класу навчально-виховного комплексу «Миролюбівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Покровської районної ради Донецької області з роботою: «З джерела починається річка».
Керівник: Зайцева Олена Володимирівна, вчитель біології, навчально-виховного комплексу «Миролюбівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Покровської районної ради Донецької області.
8. Галайда Мирослав (79 балів), учень 8 класу Добронадіївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад» Томаківської районної ради Дніпропетровської області з роботою: «Копання колодязя».
Керівник: Тиндик Валентина Миколаївна, педагог Добронадіївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад» Томаківської районної ради Дніпропетровської області.
ІІІ місце
1. Клуб “Еколог” (73,6 балів), Жовтокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відділу освіти Апостолівської міської ради Дніпропетровської області з роботою: «До чистих джерел».
Керівник:Гала Світлана Миколаївна, вчитель хімії Жовтокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відділу освіти Апостолівської міської ради Дніпропетровської області.
2. Фетова Євгенія, Узун Юлія, Бузажи Олена, Гержик Вікторія , Дурадажи Ганна, Михайлова Яна (75 балів), учні 9 класу Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради Одеської області з роботою: «Дослідження впливу антропогенних змін на стан річки Ташбунар».
Керівник: Сотніченко Ірина Федорівна, вчитель основ здоров’я та географії Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради Одеської області.
3. Загоруйко Євгеній (75 балів), вихованець клубу «Зелена планета», Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Черкаської області з роботою: «Дослідження та рекомендації щодо покращення екологічного стану річки Уманка».
Керівник: Загоруйко Оксана Петрівна, методист, керівник клубу «Зелена планета» Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Черкаської області.
4. Гавриленко Анатолій, Розумнюк Костянтин (73,5 бала), вихованці гуртка «Краєзнавець» Васильківського міського центру дитячої та юнацької творчості Київської області з роботою: «Річка Стугна – притока Дніпра. Оцінка антропогенного впливу».
Керівник: Розумнюк Антоніна Анатоліївна, керівник гуртка «Краєзнавець» Васильківського міського центру дитячої та юнацької творчості Київської області.
Вікова категорія учасників: учні 10-11 класів
ІІ місце
1. Габор Мар’яна (76 балів), учениця 10 класу Рівненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №23, вихованка гуртка „Екологічний дизайн” Комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради з роботою: «Україна інкогніто. Подорож до джерел села Підгірці Рівненського району Рівненської області».
Керівник: Дужук Сніжана Андріївна, керівник гуртків Комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради.
2. Борисенко Станіслав, Лисенка Костянтин, Колотій Михайло, Веремчук Анастасія, Бабир Дар’я, Троцко Владислава (77,6 бала), вихованці екологічного загону «Шанс», учні 10 класу Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області з роботою: "Природні водойми моєї місцевості та їх важливість для місцевої громади. Баронівські ставки".
Керівник:Тараненко Марина Сергіївна, вчитель біології, екології Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області.
ІІІ місце
1. Нечитайло Валерія (71 бал), учениця 10 класу, вихованка гуртка «Географічне краєзнавство» при Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства, учениця 10 класу Розсошенської гімназії Полтавської області з роботою: «Ворсклянське гирло у ХХІ-му столітті: господарський та екологічний аспекти ресурсозбереження».
Керівник: Кушнір Людмила Миколаївна, кандидат географічних наук, доцент, керівник гуртка «Географічне краєзнавство» при Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства, вчитель географії Розсошенської гімназії Полтавської області.
Номінація 2. Традиційні форми сталого використання водних ресурсів
Вікова категорія учасників: учні 7-9 класів
ІІ місце
1. Куренних Нікіта, Бачуріна Ірина (71 бал), учні 6 класу Промінівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області з роботою: «Традиційні форми використання водних ресурсів в степовій Україні на прикладі р. Юшанли».
Керівник: Покамєстова Катерина Сергіївна, вчитель Промінівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області.
2. Учні 7 - 8 класів (70 балів) Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Кременецького району Тернопільської області з роботою «Понад берегом, край ставу, біжить річечка Іква».
Керівник: Сух О. В., вчитель біології та екології Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Кременецького району Тернопільської області.
ІІІ місце
1. Нагірнич Христина (64 бали), вихованка Центру дитячої та юнацької творчості м. Борислава Львівської області з роботою: «Копання криниць».
Керівник: Кудрич Орислава Адамівна, керівник гуртка «Природа в декорі» Центру дитячої та юнацької творчості м. Борислава Львівської області.
2. Усенко Іван (63,5 бала), учень Калинівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Лиманської районної ради Одеської області з роботою: «Традиціїнародів України, Болгарії та Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів». Керівник: Алексеєнко Людмила Іванівна, керівник гуртка «Пізнаємо рідний край» Калинівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Лиманської районної ради Одеської області. 3. Чумаченко Ганна (65 балів), учениця 8 класу Дивізійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Татарбунарського району Одеської області з роботою: «Малі річки України. Річка Хаджидер». Керівник: Пономаренко Людмила Валентинівна, вчитель географії Дивізійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Татарбунарського району Одеської області.
Вікова категорія учасників: учні 10-11 класів
І місце
1. Фисуненко Костянтин, Артеменко Владислав, Кононенко Софія, Сафаров Олександр, Чопенко Карина (97 балів), вихованці Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області з роботою: «Кобеляцькі млини: історичний, екологічний, культурологічний аспекти».
Керівник: Копилець Є.В., керівник гуртків Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області; Ярошенко Ю.О., методист Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області.
ІІ місце
1. Шалер Ірина (75,5 бала), учениця 11 класу Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області з роботою: «Адсорбційний комплекс для очистки стічних та поверхневих вод».
Керівник: Голубчик Тетяна Василівна, вчитель біології та екології Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області.
Номінація 3. Обряди і свята, повір'я, пов'язані з водою та водними об'єктами; легенди, прислів’я, приказки, народні перекази і вислови про річки, ставки, струмки, джерела.
Вікова категорія учасників: учні 7-9 класів
І місце
1. Чифурко Володимир (73 бала), учень Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області з роботою: «Таємниці українських прислів’їв і приказок про воду».
Керівник: Чифурко Ірина Євгенівна, вчитель української мови, літератури, українознавства Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області.
ІІ місце
1. Торак Марія (70 балів), учениця 8 класу Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області з роботою: «Вода в житті гуцулів: вірування, звичаї, обряди».
Керівник: Верешко Софія Іванівна, педагог-організатор Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області.
2. Олійник Анжеліка (69,3 бала), учениця 8 класу, вихованка Комунального позашкільного навчального закладу Центру дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Дніпропетровської області з роботою: «Образ криниці у народній творчості та обрядовості Криворіжжя».
Керівник: Мостова Світлана Олексіївна, педагог Комунального позашкільного навчального закладу Центру дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Дніпропетровської області.
ІІІ місце
1. Махиня Надія, Олійник Софія, Шумейко Дарина (65 балів), учні 8 класу Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Полтавської області з роботою: «Звідки Галя воду носила? (народні перекази Лубенщини про криниці-студениці)».
Керівник: Тарасенко Світлана Петрівна, вчитель музичного мистецтва, художньої культури та християнської етики, заступник директора з навчально-виховної роботи Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Полтавської області.
2. Лук'янцева Ірина (65,6 бала), учениця 8 класу Запорізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Апостолівської міської ради Апостолівського району Дніпропетровської області з роботою: «Вода у календарних святах, звичаях і обрядах Придніпров'я».
Керівник: Гришельова Тетяна Іванівна, вчитель географії, заступник директора з виховної роботи Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Апостолівської міської ради Апостолівського району Дніпропетровської області.
3. Білоус Дмитро (65,3 бала), учень Чернятинської загальноосвітньої школи I-III ступенів Вінницької області з роботою: «Вода – символ життя».
Керівник: Левченко Т., вчитель географії Чернятинської загальноосвітньої школи I-III ступенів Вінницької області.
Вікова категорія учасників:учні 10-12 класів
І місце
1. Дудуш Ганна (74,6 бала), учениця 10 класу Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області з роботою: «Вода у народних звичаях та обрядах болгар Бессарабії півдня України ХІХ - початку ХХІ століття (на матеріалах села Нові Трояни Болградського району Одеської області)».
Керівник: Дудуш Ольга Іванівна, керівник гуртка «Стоп кадр» Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості, вчитель інформатики Новотроянівського навчально-виховного комплексу Одеської області.
ІІ місце
1. Стилік Діана (72,6 бала), учениця 10 класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 71 м. Києва з роботою: «Вода у світогляді українського народу».
Керівник: Шерехор Надія Миколаївна, вчитель української мови та літератури, світової літератури спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 71 м. Києва.
2. Сидорченко Юлія (68,6 бала), учениця 11 класу Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Станично-Луганського району, Луганської області з роботою: «Живі перлини Станично-Луганського району».
Керівник: Левченко К. М., вчитель біології Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Станично-Луганського району, Луганської області.
ІІІ місце
1. Урюпа Єлизавета (67 балів), учениця 12 класу Вінницького медичного коледжу імені академіка Д.К. Заболотного Вінницької області з роботою: «Роль води в історії, звичаях та традиціях українського народу».
Керівник: Орлова Вероніка Федорівна, викладач дисципліни «Основи екології» Вінницького медичного коледжу імені академіка Д.К. Заболотного Вінницької області.
2. Кулагін Ейрік (63,3 бала), учень 11-А класу «Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою» Одеської області з роботою: «Фольклорні паралелі українців, молдован і болгар Подунав’я в контексті збереження водних об’єктів».
Керівник: Граматик Надія Василівна, вчитель біології та хімії Комунального закладу «Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою» Одеської області.
3. Подшивалова Анастасія (58,6 бала), вихованка гуртка «Флористика та фітодизайн інтер’єру» Кам’янець - Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання Хмельницької області з роботою: «Водяні млини, розташовані на річках Кам’янець-Подільського та сусідніх районів».
Керівник: Подшивалова Людмила Сергіївна, заступник директора, керівник гуртка Кам’янець - Подільського позашкільного навчально- виховного об’єднання Хмельницької області.
ІІ. Надати подяки Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України керівникам учнівських робіт, що визнані переможцями Національного туру Міжнародного конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів»:
1. Шишковській Тетяні Миколаївні, вчителю географії Рукшинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
2. Гринюку Богдану Михайловичу, кандидату історичних наук, вчителю історії; науковому співробітнику Науково-дослідного відділу Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ».
3. Фічці Людмилі Богданівні, вчителю біології Тернопільської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 22.
4. Сивоглаз Наталії Володимирівні, вчителю географії Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського Чернігівської області.
5. Силенок Вікторії Василівні, вчителю історії Новгород-Сіверської державної гімназії імені К. Д. Ушинського Чернігівської області.
6. Шокотько Тетяні Іванівні, вчителю біології і хімії Березоворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Полтавської області.
7. Андрєєвій Жанні Дмитрівні, вчителю історії, керівнику гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області.
8. Романчук Анні Петрівні, вчителю географії Гордіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Романівського району Житомирської області.
9. Янущенко Дмитру Вікторовичу, керівнику гуртка «Пішохідний туризм» Комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької області.
10. Зайцевій Олені Володимирівні, вчителю біології навчально-виховного комплексу «Миролюбівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Покровської районної ради Донецької області.
11. Тиндик Валентині Миколаївні, вчителю Добронадіївського навчально-виховного комплекус «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад» Томаківської районної ради Дніпропетровської області.
12. Галі Світлані Миколаївні, вчителю хімії Жовтокам’янської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відділу освіти Апостолівської міської ради Дніпропетровської області.
13. Сотніченко Ірині Федорівні, вчителю основ здоров’я та географії Василівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Болградської районної ради Одеської області.
14. Загоруйко Оксані Петрівні, методисту, керівнику клубу «Зелена планета» Уманського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Черкаської області.
15. Розумнюк Антоніні Анатоліївні, керівнику гуртка «Краєзнавець» Васильківського міського центру дитячої та юнацької творчості Київської області.
16. Дужук Сніжані Андріївні,керівнику гуртків Комунального закладу „Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради Рівненської області.
17. Тараненко Марині Сергіївні, вчителю біології, екології Розсошенської гімназії Полтавської районної ради Полтавської області.
18. Кушнір Людмилі Миколаївні, кандидату географічних наук, доценту, керівнику гуртка «Географічне краєзнавство» при Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства.
19. Покамєстовій Катерині Сергіївні, вчителю Промінівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області.
20. Сух О. В., вчителю біології та екології Попівецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Кременецького району Тернопільської області.
21. Кудрич,Ориславі Адамівні, керівнику гуртка «Природа в декорі» Центру дитячої та юнацької творчості м. Борислава Львівської області.
22. Алексеєнко Людмилі Іванівні, керівнику гуртка «Пізнаємо рідний край» Калинівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Одеської області.
23. Пономаренко Людмилі Валентинівні, вчителю географії Дивізійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Татарбунарського району Одеської області.
24. Копилець Є.В., керівнику гуртків Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області.
25. Ярошенко Ю.О., методисту Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області.
26. Голубчик Тетяні Василівні, вчителю біології та екології Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області.
27. Чифурко Ірині Євгенівні, вчителю української мови, літератури, українознавства Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області.
28. Верешко Софії Іванівні, педагогу-організатору Сергіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області.
29. Мостовій Світлані Олексіївні, педагогу Комунального позашкільного навчального закладу Центру дитячої та юнацької творчості «Гармонія» Дніпропетровської області.
30. Тарасенко Світлані Петрівні, учителю музичного мистецтва, художньої культури та християнської етики, заступнику директора з навчально-виховної роботи Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Полтавської області.
31. Гришельовій Тетяні Іванівні, вчителю географії, заступнику директора з виховної роботи Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Апостолівського району Дніпропетровської області.
32. Левченко Т.В., вчителю географії Чернятинської загальноосвітньої школи I-III ступенів Вінницької області.
33. Дудуш Ользі Іванівні, керівнику гуртка «Стоп кадр» Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості, вчителю інформатики Новотроянівського навчально-виховного комплексу Одеської області.
34. Шерехор Надії Миколаївні науковому керівнику, вчителю української мови та літератури, світової літератури спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 71 м. Києва.
35. Левченко К. М., вчителю біології Вільхівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Станично-Луганського району, Луганської області.
36. Орловій Вероніці Федорівні, викладачу дисципліни «Основи екології» Вінницького медичного коледжу імені академіка Д.К. Заболотного Вінницької області.
37. Граматик Надії Василівні, вчителю біології та хімії Комунального закладу «Ізмаїльського військово-морського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Одеської області.
38. Подшиваловій Людмилі Сергіївні, заступнику директора, керівнику гуртка Кам’янець - Подільського позашкільного навчально- виховного об’єднання Хмельницької області.
ІІІ. Роботи, що посіли перші місця в кожній номінації і в кожній віковій категорії Національного туру направити на Міжнародний тур конкурсу «Традиції народів України, Болгарії і Молдови щодо раціонального використання та збереження водних ресурсів»:
Номінація 1. Традиції виявлення або штучного утворення, облаштування водних об'єктів
Вікова категорія учасників: учні 7-9 класів
І місце
1. Вальчук Ангеліна, учениця 8 класу Рукшинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області. Тема: «Де криниця – там життя».
Керівник: Шишковська Тетяна Миколаївна, вчитель географії Рукшинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернівецької області.
Номінація 2. «Традиційні форми сталого використання водних ресурсів»
Вікова категорія учасників: учні 10-12 класів
І місце
1. Фисуненко Костянтин, Артеменко Владислав, Кононенко Софія, Сафаров Олександр, Чопенко Карина, вихованці Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Тема: «Кобеляцькі млини: історичний, екологічний, культурологічний аспекти».
Керівник: Копилець Є.В., керівник гуртків Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області; Ярошенко Ю.О., методист Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської області.
Номінація 3. «Обряди і свята, повір'я, пов'язані з водою та водними об'єктами»
Вікова категорія учасників: учні 7-9 класів
І місце
1. Чифурко Володимир, учень Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області. Тема: «Таємниці українських прислів’їв і приказок про воду».
Керівник: Чифурко Ірина Євгенівна, вчитель української мови, літератури, українознавства Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Чернівецької міської ради Чернівецької області.
Вікова категорія учасників: учні 10-11 класів
І місце
1. Дудуш Ганна, учениця 10 класу Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості Одеської області. Тема: «Вода у народних звичаях та обрядах болгар Бессарабії півдня України ХІХ - початку ХХІ століття (на матеріалах села Нові Трояни Болградського району Одеської області)».
Керівник: Дудуш Ольга Іванівна, керівник гуртка «Стоп кадр» Болградського районного Центру дитячої та юнацької творчості, вчитель інформатики Новотроянівського навчально-виховного комплексу Одеської області.
IV. Адміністрація Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України щиро дякує начальникам департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, керівникам закладів загальної середньої та позашкільної за проведену на високому рівні організаційну роботу в цьому напрямі.

Директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор В.В. Вербицький

Comments are closed.