Про підсумки заочного етапу Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище” 2017-2018 н.р.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 08.11.2013 No 1575 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс «Енергія і середовище», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.11.2013 за No 2037/24569, у листопаді 2017 року – січні 2018 року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді учнівської спільно з громадською організацію “Екологічний клуб «Еремурус» проведений заочний етап Всеукраїнського конкурсу «Енергія і середовище» під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету!».

Конкурс проводився з метою пошуку й підтримки обдарованої учнівської молоді, залучення її до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів. Всього надійшло 177 проектів по 4 номінаціям.
Учасниками конкурсу стали учні, вихованці середніх загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних закладів освіти, які мають досягнення у практичній діяльності в сфері змін клімату, впровадження енергозбереження, використання поновлюваних джерел енергії для місцевих потреб, у підвищенні енергоефективності шкільних будівель.
За рішенням компетентного журі з 129 учнівських та студентських робіт відібрано 55 кращих для участі в фіналі очного етапу Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності “Енергія і середовище”.

На підставі висновків журі конкурсу:

НАКАЗУЮ:
І. Визнати переможцями заочного етапу, учасниками фіналу Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» 2017-2018 рр.:

Номінація 1. Проект з енергозбереження, енергоефективності або поновлюваних джерел енергії (ПДЕ):
1. Анцибора В'ячеслава, учня 11 класу, групи ФМ-41 Політехнічного ліцею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» м. Києва з роботою: «Використання альтернативного джерела енергії, нової системи охолодження для напівпричепів-рефрижераторів». Керівники: Коваленко Оксана Анатоліївна, викладач фізики вищої категорії Політехнічного ліцею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»; науковий керівник: Козленко Олег Володимирович, завідуючий кріогенною лабораторією фізико-математичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» м. Києва.

2. Бабич Владислава, учня 7 класу Пальчиківського навчально-виховного комплексу Полтавської районної ради Полтавської області з роботою: «Енергія для освітлення при відкритті дверей у школі». Керівник: Білокінь Максим Васильович, вчитель Пальчиківського навчально- виховного комплексу Полтавської районної ради Полтавської області. 3. Ковальова Максима, учня 9 класу Лиманської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Луганської області з роботою: «Біомаса як біопаливо. ЇЇ види та способи використання». Керівник: Слюсарєва Надія Анатоліївна, педагог-організатор, керівник гуртка «Юні лісівники» Лиманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Луганської області.

4. Кохтюка Дениса, учня 11 класу Навчально-виховного комплексу No 157 м. Києва з роботою: «Висотна вітроелектростанція з пропелерними ротарами». Керівник: Верхман Олександр Аркадійович, керівник гуртка «Винахідник» Центру науково-технічної творчості «Сфера» м. Києва; педагогічний керівник: Пархоменко Лариса Володимирівна, вчитель фізики та астрономії Навчально-виховного комплексу No 157 м. Києва.

5. Московець Степана, учня 9 класу Роменської середньої загальноосвітньої школи No 2 Сумської області з роботою: «Дослідження впливу товщини матеріалу на локалізацію точки роси». Керівник: Литвиненко Олена Вікторівна, керівник наукової секції «Фізика» Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді, вчитель фізики Роменської спеціалізованої загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів No 2 ім. А. Ф. Йоффе Сумської області.

6. Надіда Юрія, учня 9 класу Великокаратульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Переяслав-Хмельницького району Київської області з роботою: «Енергоресурсні можливості торфу як відновлювального джерела енергії на Переяславщині». Керівник: Федоренко Юрій Андрійович, вчитель вищої категорії Великокаратульської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Переяслав- Хмельницького району Київської області.

7. Очеретну Анастасію, ученицю 9 класу Дмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Каховської районної ради Херсонської області з роботою: «Використання сонячної енергії – шлях до енергетичної незалежності України». Керівник: Дмитрієва Тетяна Ярославівна, вчитель фізики Дмитрівської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів Каховської районної ради Херсонської області.

8. Панцир Станіслава, Назаришина Олександра, Безушко Мелісу, учнів 11 класу, вихованців гуртка Глибоцького районного будинку творчості дітей та юнацтва Чернівецької області з роботою: «Розрахунок скорочення викидів парникових газів при санації будівлі і виробництва тепла в котельні, внаслідок капітального ремонту будівлі Глибоцького ліцею (заміна вікон та дверей на енергозберігаючі)». Керівники: Глобак Дмитро Іванович, вчитель фізики Глибоцького ліцею; Балан Наталія Володимирівна, керівник гуртків Глибоцького районного будинку творчості дітей та юнацтва Чернівецької області.

9. Попову Карину, вихованку Житомирського міського центру науково- технічної творчості учнівської молоді Житомирської області з роботою: «Перспективи використання відходів сільського господарства для виробництва енергії з стебел соняшника». Керівник: Шубін Анатолій Григорович, вчитель фізики загальноосвітньої школи No 30 м. Житомира Житомирської області. 10.Рибак Аліну, ученицю 10 класу Житомирської гуманітарної гімназії No 1 Житомирської області з роботою: «Оцінювання впливу на довкілля міскантуса гігантеуса як біопалива». Керівник: Зінченко Володимир Олександрович, вчитель Житомирської гуманітарної гімназії No 1 Житомирської області.

11.Таряника Сергія, учня 11 класу Комунального позашкільного навчального закладу "Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області з роботою: «Дослідження отримання біогазу з рослинних відходів та створення математичної моделі процесу його виробництва». Керівники: Гармаш Світлана Миколаївна, доцент кафедри охорони праці та БДЖ ДВНЗ «Український хіміко-технологічний університет»; Синичич Людмила Іванівна, методист Комунального позашкільного навчального закладу "Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді" Дніпровської районної ради Дніпропетровської області.

12.Ундерко Владислава, учня 8 класу Скала-Подільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, вихованця Тернопільського обласного відділення МАН Тернопільської області з роботою: «Робота однофазного побутового асинхронного двигуна в режимі генератора». Керівник: Мулярчук Андрій Петрович, викладач обласного відділення МАН Тернопільської області.

13.Чарченко Єлизавету, ученицю 8 класу Удачненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Донецької області з роботою: «Аналіз та перспективи розвитку біоенергетики в Покровському районі Донецької області». Керівник: Перова Наталія Миколаївна, вчитель географії Удачненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Донецької області.

14.Якубовича Дмитра, учня Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 5, вихованця Житомирського міського центру науково- технічної творчості учнівської молоді Житомирської області з роботою: «Сучасна зарядка гаджетів у класній кімнаті». Керівник: Шубін Анатолій Григорович, вчитель фізики загальноосвітньої школи No 30 м. Житомира Житомирської області.

15.Яненка Олександра, вихованця Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської області з роботою: «Утеплення приміщень в залежності від матеріалу стіни та визначення слабких місць збереження тепла». Керівник: Шубін Анатолій Григорович, керівник гуртка Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської області.

16.Шепіль Руслана, учня 8 класу, вихованця Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості Черкаської районної ради Черкаської області при Тубільцівській загальноосвітній школі I-III ступенів з роботою: «Використання поновлювальних джерел енергії для місцевих потреб». Керівник: Гаврилюк Ганна Дмитрівна, керівник творчого об’єднання «Друзі природи» Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості Черкаської області. Номінація 2. Проект «Моє енергетичне рішення»:

1. Белая Андрія, учня Розівської загальноосвітньої школи No 2 Запорізької області з роботою: «Саморобний накопичувальний сонячний водонагрівач». Керівник: Белай Володимир Олексійович, вчитель фізики Розівської загальноосвітньої школи No 2 Запорізької області.

2. Біду Вікторію, ученицю 9 класу Пальчиківського навчально-виховного комплексу Полтавської районної ради Полтавської області з роботою: «Сонячна сушарка на сонячних батареях». Керівник: Білокінь Максим Васильович, вчитель фізики Пальчиківського навчально-виховного комплексу Полтавської районної ради Полтавської області.

3. Грабовську Поліну, ученицю загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Цекинівка Ямпільського району Вінницької області з роботою: «Розрахунок економічної доцільності використання світлодіодних ламп для освітлення шкільних приміщень на прикладі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Цекинівка». Керівник: Недоля Ольга Павлівна, вчитель інформатики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Цекинівка Ямпільського району Вінницької області.

4. Драгуна Олексія, вихованця гуртка «Юний дослідник» Великописарівської районної станції юних натуралістів Сумської області з роботою: «Енергія і середовище». Керівник: Драгун Зоя Петрівна, керівник гуртка «Юний дослідник» Великописарівської районної станції юних натуралістів Сумської області.

5. Жогло Дарію, ученицю 10-А класу Нетішинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 2 Хмельницької області з роботою: «Грошова оцінка енергозбереження на прикладі двокімнатної квартири міської багатоповерхівки». Керівник: Васільчук Валентина Григорівна, вчитель географії Нетішинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 2, вчитель-методист Хмельницької області.

6. Закревського Олександра, вихованця Житомирського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Житомирської області з роботою: «Найкращий спосіб утеплення труб водопостачання». Керівник: Шубін Андрій Григорович, вчитель фізики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 30 м. Житомира Житомирської області.

7. Ільченко Олену, Свіжевську Ангеліну, учнів Житомирської загальноосвітньої школи I-III ступенів No 30 Житомирської області з роботою: «Екологічно чиста термосумка з підручних матеріалів». Керівник: Шубін Андрій Григорович, вчитель фізики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 30 м. Житомира Житомирської області.

8. Керлан Богдана, учня Вознесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 6, Самусенко Дарину, ученицю Вознесенського ліцею «Інсайт» Миколаївської області з роботою: «Дослідження можливостей використання кристалогідратів як тепло акумуляторів». Керівник: Яргункіна Олена Олександрівна, вчитель хімії Вознесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 6 Миколаївської області.

9. Кравчук Дарію, ученицю Одеської загальноосвітньої школи No 92 I-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області з роботою: «Енергозбереження в школі – все в наших руках!». Керівник: Бєлікова Ірина Євгеніївна, вчитель фізики вищої категорії, вчитель-методист Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 92 Одеської області. 10.Лазарову Софію, вихованку Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» ім.І.Сікорського м.Києва з роботою: «Підвищення ККД сонячної батареї способом повороту батареї за Сонцем». Керівники: Суворова Тетяна Анатоліївна, викладач фізики Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», старший вчитель; науковий: Козленко Олег Володимирович, завідувач лабораторії кріогенної техніки ФМФ НТУУ «КПІ» ім. І. Сікорського м. Києва.

11.Моісеєву Аліну, ученицю Удачненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Покровського району Донецької області з роботою: «Де ми втрачаємо воду?». Керівник: Перова Наталія Миколаївна, вчитель географії Удачненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 9 Покровського району Донецької області.

12.Нягу Катерину, вихованку Міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді м. Чернівці Чернівецької області з роботою: «Моє енергетичне рішення». Керівник: Гавучак Надія Миколаївна, педагог Міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді м. Чернівці Чернівецької області.

13.Плосконос Ангеліну, ученицю Старобільської гімназії Старобільської районної ради Луганської області з роботою: «Моє енергетичне рішення». Керівник: Семиряжко Любов Миколаївна, вчитель фізики Старобільської гімназії Старобільської районної ради Луганської області.

14.Салашного Максима, учня Котелевської гімназії No 1 імені С.А. Ковпака Полтавської області з роботою: «Безпровідне джерело енергії». Керівник: Лійко Світлана Володимирівна, вчитель хімії та біології Котелевської гімназії No 1 імені С.А. Ковпака Полтавської області.

15.Салимоненка Вадима, учня Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей Полтавської області з роботою: «Практичне використання вітрової енергії». Керівник: Наказненко Алла Григорівна, вчитель географії Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей Полтавської області.

16.Тісногуза Максима, учня Кривченської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованця Тернопільського обласного відділення МАН Тернопільської області з роботою: «Устілки з підігрівом». Керівник: Мулярчук Андрій Петрович, викладач Тернопільського обласного відділення МАН Тернопільської області.

17.Угринюка Дмитра, Мацьків Михайла, Грабець Анатолія, вихованців Чортківського районного комунального закладу «Центр науково- технічної творчості і дозвілля учнівської молоді» Тернопільської області з роботою: «Конструкція кривошипно-шатунної міні електростанції». Керівник: Хаба Богдан Михайлович, керівник гуртка Чортківського районного комунального закладу «Центр науково- технічної творчості і дозвілля учнівської молоді» Тернопільської області.

18.Антоненко Миколу, Антоненко Анастасію, учнів Вознесенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів No 5 Вознесенської міської ради Миколаївської області з роботою: «Вологозбираюча установка для отримання чистої питної води з повітря». Керівник: Василець Алла Анатоліївна, вчитель фізики Вознесенської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів No 5 Вознесенської міської ради Миколаївської області.

Номінація 3. Інформування суспільства/пропаганда енергоефективності:

1. Славінську Аліну, студентку 2 курсу Покровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів м. Покров Дніпропетровської області з роботою: «Ми проти смiття!». Керівник: Ковтун Лариса Олександрівна, викладач фізики Покровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів м. Покров Дніпропетровської області.

2. Назаренка Максима, студента Покровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів м. Покров Дніпропетровської області з роботою: «Космос проти сміття!». Керівник: Ковтун Лариса Олександрівна, викладач фізики Покровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів м. Покров Дніпропетровської області.

3. Драгун Анну, Отян Варвару, студентів 2 курсу Нікопольського професійного ліцею Дніпропетровської області з роботою: «Парниковий ефект – реалія сьогодення». Керівники: Корж Олена Федорівна, Мусіхіна Ольга Юріївна, викладачі Нікопольського професійного ліцею Дніпропетровської області.

4. Дударець Владислава, студента 1 курсу Покровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів м. Покров Дніпропетровської області з роботою: «Вплив сміття на наше життя». Керівник: Ковтун Лариса Олександрівна, викладач фізики Покровського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів м. Покров Дніпропетровської області.

5. Корж Станіслава, учня 11 класу закладу загальної середньої освіти No 123 м. Кривого Рогу Дніпропетровської області з роботою: інтерактивна гра-лабіринт для молодших школярів «Енергія навкруги». Керівник: Шведун Ганна Григорівна, вчитель біології закладу загальної середньої освіти No123 м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.

6. Синицю Артема, учня І курсу ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» м. Токмак Запорізької області з роботою: «Нотатки для свідомого водія». Керівники: Шелухіна Зоя Василівна - методист, Шелухін Сергій Станіславович - викладач спецдисциплін ДНЗ «Багатопрофільний центр професійно-технічної освіти» м. Токмак Запорізької області.

7. Хітайлову Катерину, ученицю 9-Б класу, Паньків Давида, учня 10-А класу Енергодарського навчально-виховного комплексу No5 Запорізької області з роботою: «П’ять порад». Керівник: Кабакова Олена Василівна, вчитель фізики Енергодарського навчально- виховного комплексу No5 Запорізької області.

8. Ботову Кристину, ученицю 9 класу Лиманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Старобільського району Луганської області з роботою: «Енергозбереження заради майбутнього». Керівник: Слюсарєва Надія Анатоліївна, педагог-організатор, керівник гуртка «Юні лісівники» Лиманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Старобільського району Луганської області.

9. Хир Дарину, ученицю 11 класу Баратівської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів Снігурівської районної ради Миколаївської області з роботою: «Анімаційні фільми з проблем екології». Керівник: Хир Лариса Миколаївна, педагог Баратівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Снігурівської районної ради Миколаївської області.

10.Чувальську Тетяну, ученицю 11 класу Новотроянівського навчально- виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей – дошкільний навчальний заклад», вихованку гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного центру дитячої та юнацької творчості Одеської області з роботою: «Енергозбереження – стосується кожного!». Керівник: Брадарська Марія Михайлівна, керівник гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного центру дитячої та юнацької творчості Одеської області.

11.Вихованців гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного центру дитячої та юнацької творчості, учнів Голицького навчально- виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад» Одеської області з роботою: «Дні енергозбереження в Голицькому НВК». Керівник: Андрєєва Жанна Дмитрівна, керівник гуртка «Юні охоронці природи» Болградського районного центру дитячої та юнацької творчості Одеської області.

12.Приходька Євгенія, учня 9 класу Вишнівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Оржицького району Полтавської області з роботою: «Енергія вітру». Керівник: Балабан Ірина Михайлівна, педагог– організатор Вишнівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Оржицького району Полтавської області.

13.Єрохіна Сергія, учня 6 класу, вихованця гуртка «Екологічна стилістика» Позашкільного комунального навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» м. Бережани Тернопільської області з роботою: «Екоігри та майстер-класи – шлях до енергозбереження» Журнал «Світлячок» та листівки. Керівник: Димашевська Христина Богданівна, керівник гуртків Позашкільного комунального навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» м. Бережани Тернопільської області. 14.Плецан Сніжану, ученицю 9 класу Колиндянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чортківського району Тернопільської області. Керівник: Бойчук Людмила Володимирівна, вчитель біології, екології Колиндянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чортківського району Тернопільської області.

15.Ревак Юлію, ученицю 9 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Улашківці Чортківського району Тернопільської області з роботою: «Енергозбереження – майбутнє людства! Обізнаний - значить озброєний!». Керівник: Ревак Лілія Іванівна, вчитель загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Улашківці Чортківського району Тернопільської області.

16.Телігу Володимира, Мандибуру Дмитра, учнів 9 класу; Больмот Анну, Стешенко Марію, учнів 10 класу Смілянського НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер» Смілянської міської ради Черкаської області з роботою: «Пригоди Мукономки». Керівники: Волошина Марія Сергіївна, вчитель фізики та Діденко Олена Олексіївна, вчитель зарубіжної літератури Смілянського НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер» Смілянської міської ради Черкаської області.

4. Номінація для студентів: проект «Біоінженерія та зміни клімату»:

1. Величка Олега, студента 5 курсу Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова м. Одеса Одеської області з роботою: «Енергозберігаючий прилад для ефективного використання освітлення багатоквартирних будинків». Керівник: Рябенький Володимир Михайлович, доктор технічних наук, професор Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова м. Одеса Одеської області.

2. Піддубного Костянтина, студента 1 курсу Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Полтавської області з роботою: «Біодобрива в зміні стану ґрунтів та клімату». Керівник: Макаренко Тетяна Миколаївна, викладач біології та екології Полтавського політехнічного коледжу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» Полтавської області.

3. Жукотського Олександра, Стась Дмитра, Ромодана Владислава, Сагайдак Антона, Коваленко Ярослава, Саєнка Андрія, студентів групи ТО-31 Миргородського художньо-промислового коледжу імені М.В. Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Полтавської області з роботою: «Будинок з використанням нетрадиційних джерел енергії». Керівник: Декань Лілія Віталіївна, кандидат технічних наук, викладач теплотехнічних дисциплін Миргородського художньо-промислового коледжу імені М.В.Гоголя Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Полтавської області.

4. Малуху Віталія, студента 3 курсу Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії Полтавської області з роботою: «Безкоштовне освітлення пташників». Керівник: Ходосова Наталія Василівна, викладач вищої категорії Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії Полтавської області.

5. Крутько Тетяну, Яроцького Олега, Мисника В’ячеслава, студентів 1 курсу Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної агарної академії Полтавської області з роботою: «Енергію зберігаємо – про майбутнє дбаємо». Керівник: Свириденко Олена Федорівна, викладач Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної агарної академії Полтавської області.


Директор НЕНЦ.
доктор педагогічних наук,
професор В. В. Вербицький

Comments are closed.