Стан забруднення Світового океану. Інтерактивна мапа

Щорічно у Світовий океан потрапляють вісім мільйонів тонн пластикового сміття, це близько 3% всіх пластикових відходів. За оцінками вчених, обсяг сміття в океанах постійно зростає, а з ним збільшуються і «сміттєві плями» — величезні скупчення відходів, створені океанічними течіями. Самий великий сміттєвий острів, відомий як Велика тихоокеанська сміттєва пляма, займає до 1% площі Тихого океану. Океанічне сміття ставить під загрозу існування багатьох видів тварин і рослин, небезпечне воно і для людини. Тому проводиться постійний моніторинг пластикового забруднення океану.

На основі одного з таких досліджень, проведеного в 2014 році, група графічних дизайнерів з Нової Зеландії створила інтерактивну мапу забруднення. Щільність скупчень сміття відзначена на карті білими крапками. За кожною такою точкою ховаються 20 кілограмів пластикових відходів. Крім великих сміттєвих плям можна помітити скупчення, що оточують узбережжя континентів. Близько 80% сміття потрапляє в океан з берега і тільки потім розноситься океанічними течіями.

Карта створена на основі дослідження, опублікованого в 2014 році в журналі PLOS ONE. Автори прийшли до висновку, що в Світовому океані знаходяться близько 5,25 трильйона частинок пластикового сміття. Їх загальна вага — 268 940 тонн. Матеріалом для дослідження стали дані, зібрані в 24 експедиціях з 2007 по 2013 рік. Маршрути експедицій проходили поблизу від п’яти основних океанічних циклів — великих систем циркулюючих океанських течій. По два таких цикли знаходяться в Тихому та Атлантичному океанах, один цикл — в Індійському.

За оцінками вчених, в Північній і Південній півкулі присутня приблизно однакову кількість океанічного сміття. При цьому більшість країн, що скидають значні обсяги пластику в океан, знаходяться в Північній півкулі. Течії відносять сміття в інші райони, погрожуючи їх екології.

Творці інтерактивної карти сподіваються привернути увагу до проблеми пластикового забруднення по всьому світу.

Источник

Comments are closed.