Про воду, кисень і реальність

Сьогодні утопічні романи з війнами за природні ресурси виглядають не такими вже й утопічними. В Україні лишилося тільки 6% екологічно чистої території. А назвати місце з чистою водою, придатною для пиття без попередньої обробки, взагалі ніхто не береться.

Активісти зняли відео про екологічну катастрофу в державі: "СТРАШНЫЕ КАДРЫ: то, на что мы закрываем глаза"

95 відсотків води в країні непридатні для споживання. Це найнижчий показник якості в Європі". За офіційними даними, в Україні за 2015 рік (без урахування даних АР Крим та м. Севастополь) утворилось близько 48 млн. куб. метрів побутових відходів, або близько 10 млн. тонн, які захоронюються на 6 тис. сміттєзвалищ і полігонів загальною площею понад 9 тис. га. Тільки 3,2% побутових відходів потрапило на заготівельні пункти вторинної сировини та сміттєпереробні заводи. Природа задихається від звалищ, люди продовжують кидати сміття собі під ноги.

Проблема нестачі водних ресурсів стає загальносвітовою. Тож час від часу на цей виклик створюються соціальні заклики.

Colgate-Palmolive ініціювала кампанію з економного споживання води. «На те, що ти витрачаєш дві хвилини, вона може прожити два дні», - слоган плакатів.

Закривати воду під час чищення зубів, мити посуд, наповнивши раковину, а не під проточною водою, тримати справними зливні бачки – це прості побутові звички, що рятують не тільки дітей країн третього світу, але й приносять користь вашому гаманцю.

Пропонуємо замислитись над ще одним фактом. Виробництво з повторно переробленого паперу використовує на 65% менше води і забруднює її на 35% менше, ніж при вилученні целюлози з деревини.

Таким чином, здана в макулатуру 1 тонна паперу не тільки дасть вам миттєві кошти (за вторинну сировину, як відомо, дають гроші), але й зекономить 29 тисяч літрів води. Не кажучи про те, що збереже 10-17 дерев, які в сукупності дають іонізований кисень для 30 людей.

За останні 50 років людство знищило 70% світових лісів. WWF не обійшла стороною проблему вирубки дерев. Один із соціальних плакатів організації, на якому зображено контейнер з одноразовими рушниками, закликає економно витрачати папір, щоб врятувати унікальні ліси Латинської Америки.

Що конкретно кожна людина може зробити, окрім висадки дерев? Відповідь проста у два кроки:

1. Обирати туалетний папір і серветки з переробленого паперу.

2. Здавати папір на переробку.

Для довідки: 1 тонна макулатури зберігає 17 дерев. 40 відсотків побутових відходів – паперові (упаковки, брошури, газети, чернетки). 4 людини за місяць виробляють 100 кг макулатури.

Купуючи папір тільки зі вторинної сировини, родина з 3-4 осіб може за рік зберегти одне дерево, а одна дев’ятиповерхівка в середньому врятує за рік 100-140 дерев!

У продовження теми важливості свідомого ставлення до води зауважимо, що не тільки здача макулатури зберігає водні ресурси. Повторна переробка скла потребує на 50% менше води!!!

«Подумай про те, що ти можеш врятувати, коли економиш воду» - закликає наступна серія соціальної реклами.

Источник

Comments are closed.