«Екофорум – 2017»

В зв’язку з тим, що 2017 рік оголошено Президентом України роком Японії в Україні, у дитячому оздоровчо-екологічному центрі Облоньського району м. Києва проводиться конкурс «Екофорум – 2017», присвячений екології та культурі Японії.

Японія - країна з дуже давніми й непорушними традиціями, що їх чітко дотримуються й досі. Так залишилися традиційними японський костюм, літературна японська мова, національний інтер’єр, церемонія чаювання, театр «кабукі» і величезна кількість інших оригінальних звичаїв. І це все — в оточенні надсучасних нанотехнологій. Ось таке унікальне поєднання традиційного й сучасного суспільства, чого не зустрінеш у будь-якій іншій культурі.

Унікальним також є ставлення японців до природи — воно сповнене глибоко споглядання і романтики. Цей народ захоплюється натуральною красою пейзажу, квітів, моря, яку здавна оспівує у віршах. У Японії існують навіть спеціальні церемонії споглядання природних явищ.

Організатор та керівник конкурсу районне управління освіти, Дитячий оздоровчо-екологічний центр Оболонського району м. Києва.

19 квітня пройшли 2 перших етапи конкурсу:

І етап – конкурс презентацій присвячених екологічним проблемам Японії та шляхам їх вирішення.

ІІ етап – Брейн – ринг «Япономанія».

Школярі представили дуже цікаві презентації на наступні теми:

  1.  «Як повернутися до життя після ядерної катастрофи» досвіт японських міст Хіросіми та Нагасакі.
  2.  Радіаційна безпека країни, наслідки аварії на АЕС Фукушіма у 2011 р., користь та небезпека АЕС.
  3.  Проблеми енергозбереження та їх вирішення, використання відновлювальних джерел енергії (біопалива, електрокарів, сонячних електростанцій тощо).
  4.  Боротьба із засміченістю довкілля.
  5.  Екологічне виховання у навчальних закладах Японії.
  6.  Розвиток природоохоронних територій у країні.
  7.  Урбанізація і перенаселення.
  8.  Землетруси, цунамі та повені та їх вплив на довкілля.

Яскраво і цікаво пройшов брейн-ринг, де учні продемонстрували відмінні знання географії, клімату, тваринного та рослинного світу, традицій Японії. Участь у конкурсі приймали команди шкіл № 157, 216 та школи-інтернату № 21.

Наш клуб приймав участь у підготовці матеріалів до брейн-рингу та у роботі журі конкурса.

ІІІ етап конкурсу відбудеться на території Дитячого оздоровчо – екологічного центру Оболонського району м. Киева за адресою: вул. Героїв Дніпра, 32-В 20-27 квітня 2017 р.

Comments are closed.