А ви бачили сонячну електростанцію у 20 га на Херсонщині з висоти пташиного польоту?

Одним з великих недоліків сонячної енергії є те, що її отримання залежить від погодних умов. Якщо йде дощ або хмарно, зібрати багато сонячної енергії протягом дня не вийде. Японія, намагаючись вирішити ці погодні та сезонні зміни, розробляє новітні системи для збору сонячної енергії безпосередньо в космосі. А Херсонщині ловити сонячну енергію не потрібно, так як і вітрову. І сонця, і вітра у нас досить. Неподалік від вітрової електростанції поблизу селища Лазурного на Скадовщині знаходиться і сонячна.

Компанією, яка спеціалізується на аерофото та відеозйомці, Fly.ndm.agency проводилась з висоти квадрокоптером масштабна зйомка неосяжного поля з сонячних батарей. Були зроблені фото наземної сонячної електростанції «Лазурне», побудованої в 2012 році в Скадовському районі Херсонської області. Це перша станція по виробництву сонячної енергії на півдні України. На березі солоного озера Устричне, живописно знятого беспілотником, знаходиться територія, непридатна для сільського господарства, але ідеальна для розташування електростанції завдяки майже постійній сонячній погоді. Об'єкт займає площу 20 га, а загальна потужність встановлених фотоелектричних модулів складає 9,806 МВт. Станція виробляє екологічно чисту електроенергію і продає її в мережу за «зеленим» тарифом. За рік вона виробляє 10,934 млн кВт-ч електроенергії, якій користуватимуться 3 000 домашніх господарств

Про те, як все починалось, розповідає Анатолій Розумний, заступник голови Скадовської міської ради, який на час будівництва станції очолював управління економіки райдержадміністрації, тобто стояв у витоків проекту.

- Для будівництва цієї сонячної електростанції було виділено земельну ділянку загальною площею 34 га непридатних для використання у сільському господарстві земель (солонці). У 2012 році було розпочато будівництво І черги електростанції. Національна комісія, що на той час здійснювала державне регулювання в сфері енергетики (НКРЕ), 14 лютого 2013 року видала ТОВ «Соларенерго» ліцензію на право провадження діяльності з виробництва електричної енергії строком дії 20 років. З того моменту сонячна електростанція ТОВ «Соларенерго» введена в промислову експлуатацію. ЇЇ загальна потужність склала 9,8 МВт.

За перший рік експлуатації електростанцією було вироблено 12 млн.кВт/годин електроенергії без шкідливих викидів у навколишнє середовище. Для порівняння, під час виробництва цього ж обсягу електроенергії з використанням потужностей на кам`яному вугіллі викиди СО2 в атмосферу склали б понад 13,5 тис.тонн, при використанні природного газу – майже 6,4 тис.тонн відповідно.

На 2014 рік, згідно планів інвестора, передбачалося завершити будівництво ІІ черги електростанції, що дозволило б збільшити її потужність з 9,8 МВт до 27 МВт. Однак, в силу усім відомих обставин, подальшу реалізацію цього проекту поки що відкладено. Сподіватимемось, що проект буде зреалізовано на повну!

За матеріалами "skadnews"

Сподіваємось і ми, бо майбутнє - за відновлювальними джерелами енергетики. Особливо на Херсонщині, де майже 240 ясних днів на рік, а сонячна радіація дорівнює в середньому 1250 кВт на квадратний метр в рік. Взагалі ж потенціал сонячної енергетики в області оцінюється в 310 000 тонн віртуального палива, відповідного використанню 267,24 млн кубометрів газу або половині річної норми її вжитку.

Источник

Comments are closed.