Cемінар «Формування компетентності учнів початкових класів з питань енергозбереження»

17 квітня 2015 у місті Вознесенськ, Миколаївської області,  відбувся науково-практичний семінар «Формування компетентності учнів початкових класів з питань  енергозбереження в умовах впровадження нового державного стандарту початкової загальної освіти» Семінар був організований Управлінням освіти міської ради, міським науково-методичним центром, Вознесенської школою № 5 за підтримки міжнародного освітнього проекту SPARE. Місто Вознесенськ протягом тривалого часу  плідно співпрацює з проектом SPARE: тут проходили тренінги з енергозбереження для вчителів , проводилася апробація навчального посібника для початкової школи «Я і енергія».

Під час семінару вчителі Вознесенської школи № 5 поділилися з  колегами з інших шкіл міста  досвідом з  навчання дітей молодшого шкільного віку основам раціонального використання ресурсів та енергії.

Учасників семінару привітали директор міського науково-методичного центру Колосова Людмила Миколаївна, директор школи № 5 Варзар Наталія Миколаївна  і національний координатор проекту SPARE в Україні - Мельникова Олена Володимирівна.

IMG_0288 IMG_0289 IMG_0294

 Олена Володимирівна ознайомила учасників з цілями та завданнями проекту SPARE, його методичними складовими та  досвідом вчителів, що працюють за проектом. Національний координатор розповіла присутнім про роботу мережі шкіл SPARE і запросила бажаючих приєднатися, аби разом досягти важливої ??для країни мети - запобігання  зміни клімату та зменьшення енергозалежності .

IMG_0296 Вчитель початкових класів, Волощук Наталія Василівна, яка вже протягом багатьох років є членом проекту SPARE,  провела відкритий урок з математики з елементами енергозбереження. Протягом  заняття  учні  вирішували  завдання, пов'язані з раціональним використанням ресурсів та енергії, демонструючи знання, отримані в процесі вивчення курсу «Я і енергія».

IMG_0313

IMG_0317 Після уроку відбувся  тематичний виступ шкільної агітбригади, під час якого діти з захопленням повідали присутнім про необхідність раціонального використання ресурсів та енергії задля  збереження навколишнього природного середовища.

IMG_0334Фоміна Світлана Михайлівна, яка також навчає дітей основам енергозбереження, провела відкритий урок з факультативу «Я і енергія». «Відходи  в доходи. Нове життя старих речей »так звучала тема заняття, тема, яка  цікава дітям, оскільки дає їм можливість проявити свої творчі можливості.

IMG_0332

IMG_0333 Василець Алла Анатоліївна, учитель, який багато років готує своїх учнів для участі в конкурсі «Енергія і середовище», продемонструвала учасникам семінару чудову тематичну виставку «Ефективне використання енергії - ключ до успішного розв'язання екологічних проблем». Виставка  відображає роботу школи з енергозбереження.

IMG_0300 IMG_0301 участнии семинара о нчальной школе

Comments are closed.