Підтвердження технології LENR Андреа Россі може надати людству чисту й дешеву енергію

На початку жовтня 2014 Болонський технічний Університет Італії сумісно з Університетом Уппсала Швеції опубліковали новий докладний звіт групи італійських і швецьких вчених щодо результатів дослідження технології LENR - низькоенергетичного ядерного синтезу, яка раніше була більш відома, як холодний ядерний синтез.

Вимірюваня проводились протягом 32 днів у березні 2014 року. Результати вимірювань вражають. Реактор, що працював весь цей час без зупину на декількох грамах палива (спеціально оброблена суміш нікелю, літію, заліза) нагрівся до температури близько 1400°C і знаходився в такому стані всі 32 дні. Виміряний енергетичний баланс між входом і виходом теплової енергії для цього температурного режиму - COP-коефіцієнт - становить  близько 3,6. Загальна чиста енергія, отримана протягом 32 днів проведення експерименту становить близько 1,5 МВт.

Таким чином, під час проведення експерименту було вироблено набагато більше енергії, ніж її можна отримати від будь-якого відомого хімічного джерела в невеликому обсязі реактора. Ізотопний склад літію і нікелю під час експеременту істотно змінився.  Будь-якіх відхилень у радіоактивному випромінюванні під час експеременту не зафіксовано - технологія LENR не випромінює радіацію.

Дуже важливим є те, що вчені, які проводили експеримент самостійно зібрали дослідницьку установку і провели всі вимірювання процесу, а також матеріалу, що слугував в якості палива. Таким чином вперше було отримано незалежні дані вимірювань по технології LENR, що багато років розробляє італійський вчений і бізнесмен Андреа Россі.

Після публікації звіту його результати активно обговорюються світовим  науковим співтовариством. Грунтуючись на даних, наведених у цьому звіті можна, володіючи необхідними лабораторними умовами, його повторити. Незабаром після публікації звіту, на сайті відомого авторитетного Шведського наукового журналу Ny Teknik було опубліковано статтю Доповідь: огляд E-cat припускає ядерну реакцію (Rapport: M?tning p? E-cat tyder p? k?rnreaktion). Наявність публікації на даному сайті, а також сотні коментарів під цією статтею, які з'явилися там протягом перших днів публікації статті, а також велика кількість скачувань звіту (49 253 за перші чотири дні) говорять про величезний інтерес в середовищі нукових працівників, інженерів і підприємців до технології Андреа Россі. Це свідчить про те, що незабаром ми можемо очікувати десятки успішних повторень цього експерименту, після чого визнати наявність цього джерела енергії має бути змушена офіційна наука. А це в свою чергу стане точкою неповернення в переході людства до чистих енергетичних технологій. Болонський експеримент фактично відкриває нову епоху в чистій енергетиці. Його результати можуть вплинути на всі сфери нашого життя. Він дає надію на те, що дана технологія в недалекому майбутньому зможе з успіхом замінити собою всі брудні і застарілі методи отримання тепла та енергії, а значить - кардинально поліпшити якість життя людей. Поява джерела чистої і дешевої енергії фактично призведе до повної зміни парадигми нашого життя. Ми більше не будемо забруднювати Планету у величезних масштабах, а також багато в чому зміниться гео-політична ситуація. Завантажити корисні матеріали по темі LENR (англійською):

Comments are closed.