Презентація проекту SPARE в Запоріжжі

2 жовтня 2014 року в міськвиконкомі м.Запоріжжя відбулася презентація проекту SPARE для шкільних та позашкільних установ, екологічних клубів та представників адміністрації міста.

За рішенням Запорізької міської Ради від 27.06.2014   затверджений  Муніципальний енергетичний план м.Запоріжжя  до 2030 року. Відповідно до розділу 5 «Неінвестиційні проекти «м’які заходи» в м. Запоріжжя» розпочинається робота щодо впровадження  довгострокових навчальних програм енергоефективності для закладів освіти. Цільові навчальні програми  енергоефективності планується впроваджувати з метою зміни мотивації поведінки підростаючого покоління , створення нових стереотипів  ставлення до витрат енергії , пропаганди «зеленого» суспільства та «зеленого» способу життя.

У зв’язку з цим міський голова Сін О.Ч. звернувся до Національного координатора проекту в Україні, екологічного клубу «Еремурус» з проханням  провести в приміщенні Виконавчого Комітету Запорізької міської Раді презентацію проекту SPARE  для шкільних та позашкільних закладів, екологічних клубів, громадських організації міста тощо.

В заході взяли участь заступник міського голови Олександр Кузьмин, директора, завучі шкіл, методисти, вчителі.

1

Олександр Кузьмин відмітив, що зараз питання енергозбереження, раціонального використання енергії, енергоефективності вийшли в нашій країні на перший план. Саме тому дуже важливо навчити дбайливо ставитися до енергії не тільки дорослих, але й дітей.

Заступник директора департаменту економічного розвитку Ірина Качинська розповіла, що презентація проекту SPARE відбувається за підтримки департаменту, так як одним з головних напрямків реалізації Муніципального енергетичного плану м.Запоріжжя є впровадження у школах довгострокових навчальних програм з питань енергозбереження та енергоефективності.

Національний координатор Мельникова О.В. розповіла присутнім про мету та задачі міжнародного освітнього проекту SPARE (шкільний проект з раціонального використання ресурсів та енергії).

2

Проект SPARE орієнтований на розширення знань підростаючого покоління в питаннях енергозбереження, раціонального використання енергії, ознайомлення з практичними методами збереження тепла, електроенергії і т.д.

Проект також спрямований на здійснення допомоги вчителям, які готові ознайомити школярів з питаннями енергозбереження та змін клімату. Проект інтегрований в систему шкільної освіти України. Розроблені навчальні курси, посібники для вчителів та учнів, проводяться тренінги і т.д.

3

В ході презентації учасники заходу обговорили досвід вивчення курсу SPARE в запорізьких школах, перспективи його впровадження в інших школах обласного центру і т.д.

Comments are closed.