Школа педагогічної майстерності в Мінську

10 -13 вересян 2014 року в Мінську, Білорусь відбулась школа педагогічної майстерності для вчителів Булорусії, Молдови, Росії та України. Від кожної країни було присутньо по 4 вчителі. Від України це були  Ганна Григоріївна Шведун та Ірина Олегівна Зирянова з Дніпропетровської області,  Людмила Миколаївна Денисюк з Черкаської області та Володимир Олексійович Бєлай з Запоріжської області - активні учасники мережі шкіл  SPARЕ,  призери конкурса "Енергія те середовище".

1

Зустріч відбувалась в стінах Республіканського центру екології та краєзнавства. Учасники могли познайомитись з робою центра, його програмами для дітей та відвідати чудову теплицю з різними видами тропічних рослин, насолодитись ланшафтним дизайном території і роздивитись майданчики для екологічних занять.

Майданчики особливо сподобались вчителям, так як на першому з них, присвяченому енергозбереженню, делегації показали роботу сонячного колектора, сонячного душу, водонагрівача та інших приладів, що допомагають дітям під час занять познайомитись з використанням сонячної енергії.

Другий майданчик створено для роботи з природничою  складовою екологічної освіти. Так, незмінно цікавою для дітей та дорослих є  та його частина, що присвячена тренуванню сенсорного сприйняття. Для цього створена спеціальна стежка, яку також змогли протестувати наші учасники.

Координатори проектів  розповіли про діяльність SPARЕ  в країнах, а вчителі поділились прикладами своєї роботи в сфері енергозбереження та зміни клімата.

На захід було запрошено білоруських експертів.

Петров К.А. методист вищої категорії  ГУО «Академії післядипломної освіти Білорусії» розповів проособливості  розробки проектів по енергозбереженню з учнями.

Профессор кафедри педагогіки ГУО «Академії післядипломної освіти Білорусії» Запрудскій Н.і.  представив презентацію – Сучасні підходи до уроку з енергозберігаючим змістом.

Складну дисскусію викликав виступ Бурової С.Н. що був присвячений гендерним аспектам в освіті.

Надзвичайно корисними для учасників школи майстерності стало відвідування методичного ресурсно-інформаційного центру по енергозбереженню "МГИРО".

З не меншої цікавістю вчителі познайомились з експозиціями та роботою музеїв гімназії № 25, екскурсію в які проводили самі учні.

Обмін професійним досвідом, можливість обговорити  майбутне проекту та спланувати спільну діяльність - головні аспекти цього заходу.

Під час автобусної екскурсії Мінськом, на якій вчителі мали змогу познайомитись з сучасним містом та його історією та спільних вечерь,  учасники спілкуючись в неформальній атмосфері  могли краще познайомитись одне з одним та поділитись враженнями.

Школа педагогічної майстерності в Мінську ще раз підтвердила необхідність таких професійних зустрічей та їх цінність для розвитку педагогів та проекту.

21  22

Comments are closed.