Зимові добрі справи: годування птахів

eating-from-hands-001 На календарі місяць лютий, а за вікном можемо бачити чудову справжню зимову погоду. Але зима – це не тільки гарний білий сніг, але й найважчий час для птахів, що зимують у наших містах. Особливо складно їм доводиться саме наприкінці зимового періоду та ранньою весною, коли їжі з кожним днем стає все менше. Через недостатню кількість харчування птахи стають слабкими та можуть навіть загинути. Саме зараз настав час, коли ви можете зробити дуже просту, але добру і важливу справу: влаштувати годівницю для птахів, що живуть неподалік. Зазвичай птахи харчуються різноманітним насінням, плодами та бруньками дерев або їх молодими паростками. Деякі птахи роблять собі запаси корму з осені. Але при цьому зимою їм доводиться несолодко і птахи нерідко голодують. І якщо ви хочете навесні знову почути дзвінких пісень та побачити різноманітних пернатих друзів, то варто попіклуватися про них саме зараз. DSC01903_1 Підгодовувати птахів – це зовсім нескладна справа, навіть, якщо ви раніше цього не робили. Варто тільки запам’ятати декілька важливих правил:
  • Допомога птахам це важлива і відповідальна справа. Якщо ви розпочали її, то ні в якому разі не можна припиняти годування аж до самого весіннього тепла. Птахи, які звиклі знаходити корм в одному й тому самому місці у певний час, можуть сильно занепокоїтись, якщо не знайдуть там нової порції. Тому, найкращим способом буде привчити себе і птахів до певного режиму: наприклад, вранці і ввечері кожного дня.
  • Корм для птахів можна підготувати, розпочинаючи з минулого літа. Для цього достатньо просто не викидати те, що людині вже не потрібне. Наприклад насіння кавуна, дині, гарбуза можна засушити, а взимку ним із задоволенням будуть ласувати місцеві пернаті. Хорошим кормом для птахів буде несолоне насіння соняшника, пшениця або зернова суміш. Із круп найкраще використовувати перлову, можна додати вівсяні пластівці (не швидкого приготування). В невеликій кількості можна годувати птахів підсушеним білим хлібом. Синиць можна підгодовувати несолоним салом, вареним подрібненим яйцем, дрібно порізаним свіжим яблуком. Не зайвим буде покласти до годівниці і дрібні сушені фрукти, ягоди калини, горобини. Перед тим як покласти корм до годівниці варто переконатися, що він сухий (інакше він заледеніє на морозі і птахи не зможуть його з’їсти) та підсушити його в разі необхідності.
  • Категорично не можна використовувати: житній хліб, солоні продукти та насіння, смажене насіння, пшоно. Дуже шкідливими стануть зіпсовані продукти, запліснявілі хліб та зерно. Їх поїдання може викликати отруєння токсинами птахів, вони стають слабшими та можуть загинути.
  • Годівниці варто робити щонайпростішими. Можна змайструвати їх із невеликих шматків фанери. А також можна згадати про принципи енергозбереження та використати вторинні ресурси, які є у наявності у кожному будинку: зробити годівниці із тетрапаків з молока та соку, картонних коробок, пластикових пляшок. Для цього достатньо зробити в них невеликого отвору, достатнього для пташок малих розмірів. Просто чудові годівниці вийдуть із п’ятилітрових пляшок з-під води. Для того, щоб захистити корм від складних погодних умов (снігу, дощу, вітру) варто попіклуватися про наявність даху в годівниці. Обов’язково слід подбати і про чистоту, щоб годівниця не стала джерелом хвороб птахів.
На фото можна побачити, як зробити годівницю своїми руками із вторинних матеріалів. За матеріалами Інтернет-ресурсів.

Немає коментарів

Добавити коментар

Ви повинні увійти Щоб лишити коментар.